Přeskočit na obsah

Halloweenská pizza, fantastický recept

REKLAMA

V tomto strašidelném období, kdy se hranice mezi světy ztenčují a duše zesnulých nás navštěvují, je ideální chvíle zavolat přátele a rodinu na společné strašidelné oslavy. A co by mohlo být lepším středem těchto oslav než halloweenská pizza, která vás kromě chuti zaujme i svým zajímavým vzhledem?

Halloweenská pizza není jen obyčejná pizza. Je to kombinace tradic , kreativity a chutí, které odrážejí atmosféru tohoto speciálního svátku. Představte si klasické ingredience, které milujete, ale zdobené tak, aby vyvolávaly úsměv nebo možná i husí kůže na zádech. Tykvičkové tvary šunky, olivové pavoučky či mozzareloví duchové – vše to dělá tuto pizzu absolutní hvězdou večera.

Ale není to jen o vzhledu. Kvalitní suroviny, voňavé bylinky a lahodné těsto dělají z této pizzy gurmánský zážitek, který bude zaručeně chutnat všem přítomným. Navíc, příprava Halloweenské pizzy je skvělým způsobem, jak zapojit děti do vaření a dát jim možnost vyjádřit svou kreativitu.

Takže, když uslyšíte tiché šepoty větru mezi stromy a uvidíte první příznaky příchodu dušiček , je čas zahřát troubu a připravit si tuto unikátní pochoutku. Potěšte své blízké a přátele touto nezapomenutelnou Halloweenovou pizzou a zapojte do její přípravy i celou rodinu. Její kouzelnické kouzlo a neodolatelná chuť vám zaručeně přinesou nekončící radost a zábavu.

Nejlepší kuchyňské pomůcky

REKLAMA

Ingredience na halloweenskou pizzu

Těsto

Pizza

REKLAMA

Postup přípravy halloweenské pizzy

Předehřátí trouby

Troubu si předehřejte na 220°C.

Aktivace droždí

V malé misce smíchejte teplou vodu, cukr a sušené droždí. Nechte asi 5-10 minut odstát, dokud směs nezačne bublat.

Vypracování těsta

Ve velké misce smíchejte mouku a sůl. Do středu vytvořte jamku a do ní přidejte droždí, které jste nechali kynout a olivový olej. Pomocí dřevěné lžíce (nebo rukou) pomalu promíchejte suroviny, dokud nezískáte hladké těsto. Vložte těsto na pomoučenou pracovní plochu a místě asi 10 minut, dokud nebude hladké a pružné.

Kynutí těsta

Těsto vložte do misky, pokryjte ručníkem nebo plastovým obalem a nechte na teplém místě kynout asi 1-2 hodiny, nebo dokud se objem zdvojnásobí.

Nanesení základu na pizzu

Po zdvojnásobení objemu těsto vytáhněte, znovu pár minut přemístěte na pomoučené ploše a rozválejte do požadovaného tvaru. Rovnoměrně naneste vrstvu rajčatového protlaku nebo kečupu, přidejte koření na pizzu nebo oregano a posypte vrstvou mletého sýra.

Dekorování

Duchové : Z mozzarelly vykrojte tvar duchů pomocí nožíku nebo formičky. Umístěte je na pizzu.
Tekvičky : Šunku nebo salám vykrojte do tvaru dýně. Můžete použít formičku nebo nožík.
Pavučiny : Ze zbývajícího těsta můžete vytvarovat pavučiny. Pokud vám nezbylo těsto můžete použít sýr nebo třeba papriku.
Pavouci : Z černých oliv vytvořte malé pavoučky – celé olivy budou tělo a poloviny nebo čtvrtiny olivy budou nohy.

Pečení

Pizzu vložte do předehřáté trouby a pečte 12-15 minut nebo dozlatova. Před podáváním ozdobte čerstvou bazalkou nebo jinými bylinkami.

REKLAMA

Vánoce se blíží!

Vyzdobte si domov krásnými vánočními prvky pro sváteční období. Svícny, betlémy, dekorace na dveře nebo stůl a samozřejmě nepostradatelný vánoční stromek navodí tu správnou sváteční náladu. Až se ve vzduchu objeví první vánoční cukroví, bude vše dokonale vyzdobené a připravené.

Videorecept na halloweenskou pizzu

Nejčastější dotazy o halloweenské pizzy

Mohu použít hotové těsto na pizzu?

Ano, můžete použít hotové těsto z obchodu, pokud nemáte čas připravit si vlastní. V tom případě se doporučuje vybrat kvalitní těsto bez přidaných konzervantů.

Jaké jiné Halloweenské tvary můžu použít na ozdobení pizzy?

Můžete být kreativní! Zkuste tvary jako kouzelnické klobouky, kosti, mumie nebo netopýři. Můžete také vytvořit scénu z pohřbení s použitím oliv jako kamínků a papriky jako rakve.

Jakou omáčku na základ bych měl použít na Halloweenskou pizzu?

Tradiční rajčatová omáčka je skvělá, ale pro změnu můžete zkusit také omáčku z pražených červených paprik nebo bylinkové pesto.

Jaké sýry se nejlépe hodí na tuto pizzu?

Mozzarella je klasika, ale můžete přidat i další sýry jako cheddar, parmazán nebo gorgonzolu pro hlubší chuť.

Jak mohu uchovat zbytky Halloweenské pizzy?

Uchovávejte v chladničce v uzavřené nádobě maximálně 2-3 dny. Před opětovným podáváním ji můžete znovu zahřát v troubě.

Mám obavy, že mé děti nebudou chtít jíst „strašidelnou“ pizzu. Jak je k tomu mám namotivovat?

Je důležité zapojit děti do přípravy a nechat je vybrat si své oblíbené ingredience. Když vidí, jak se pizza tvoří a mohou se účastnit, je pravděpodobnější, že budou mít zájem ochutnat své dílo.

REKLAMA
Další inspirace

Napište komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *