Přeskočit na obsah

Halloweenské párkové mumie, recept pro děti

REKLAMA

Halloweenské párkové mumie jsou kreativním a zábavným způsobem, jak přizpůsobit oblíbený snack na nejstrašidelnější svátek v roce. Párky, obalené v lístkové cestě, připomínající svým vzhledem malé mumie, jsou nejen skvělým vizuálním doplňkem každé halloweenské párty, ale také lahodným soustem pro vaše hosty.

Příprava tohoto jídla je jednoduchá a rychlá. S použitím klasických párků a listového těsta můžete vytvořit dekorativní a chutné občerstvení, které osloví zejména mladší členy rodiny. Detaily, jako jsou malé olivy nebo kapary vytvářející „oči“, přidávají tomuto jídlu ještě více osobitosti.

Kromě toho je tento recept flexibilní. Můžete experimentovat s různými kořeninami a přísadami, případně použít různé druhy omáček na podávání, čímž získáte zcela nové chuťové variace tohoto jídla.

Celkově jsou Halloweenské Mumie z Párků dokonalou kombinací tradice a inovací. Připomínající oblíbené jídlo, ale s tematickým twistem, který přidává zábavný a originální prvek k oslavě Halloweenu . Přineste tuto kreativní pochoutku na vaši příští halloweenskou párty a nechte se překvapit, jak rychle zmizí z talíře!

Nejlepší kuchyňské pomůcky

REKLAMA

Ingredience na halloweenské párkové mumie

REKLAMA

Postup přípravy halloweenských párkových mumií

Předehřátí trouby

Předehřejte troubu na 200°C.

Příprava těsta

Pokud používáte hotové těsto, nechte je rozmrazit podle návodu na obalu. Pokud děláte vlastní, rozválejte jej na tloušťku přibližně 3-4 mm. Nožem nakrájejte těsto na tenké pásky.

Obalování párků

Obalte párky pásky těsta tak, aby připomínaly mumie. Nechte malý prostor na vrchu každého párku neobalený, kde budou „oči“.

Pečení

Položte „mumie“ na plech vyložený pečícím papírem a pečte přibližně 10-15 minut, nebo dokud není těsto zlatohnědé.

Dekorování

Když jsou „mumie“ ještě teplé, přidejte malé olivy nebo kapary na místo, kde jste nechali prostor na „oči“, abyste vytvořili oči.

Podávání

Podávejte teplé s kečupem nebo jinou oblíbenou omáčkou k namáčení.

REKLAMA

Vánoce se blíží!

Vyzdobte si domov krásnými vánočními prvky pro sváteční období. Svícny, betlémy, dekorace na dveře nebo stůl a samozřejmě nepostradatelný vánoční stromek navodí tu správnou sváteční náladu. Až se ve vzduchu objeví první vánoční cukroví, bude vše dokonale vyzdobené a připravené.

Videorecept na halloweenské párkové mumie

Nejčastější dotazy o halloweenských párkových mumiích

Jaké párky bych měl/a použít?

Můžete použít jakékoli párky, které máte rádi. Tradiční, kuřecí, hovězí nebo dokonce vegetariánské alternativy. Důležité je, aby byly střední velikosti, aby se daly snadno obalit v cestě.

Mohu použít jiné těsto než listové?

Ano, můžete experimentovat is jinými druhy těsta, například s pizzovým těstem. 
Listové těsto však poskytuje ten správný vzhled „obvazů“ pro mumie.

Jak mohu udělat „oči“ pro mumie, pokud nemám olivy nebo kapary?

Můžete použít malé kousky černé nebo bílé čokolády, semínka nebo dokonce malé kousky zeleniny.

Jakou omáčku byste doporučili k podávání?

Klasický kečup nebo hořčice jsou skvělou volbou. Chcete-li něco pikantnější, můžete vyzkoušet i chilli nebo barbeque omáčku.

Jak dlouho bych měl/a péct mumie, aby nebyly příliš tmavé?

Doporučujeme sledovat návod v receptu a kontrolovat mumie pravidelně, jelikož každá trouba může být trochu jiná. Měly by být zlatohnědé a těsto by mělo být upečené.

Mohu připravit mumie předem a péct je až později?

Ano, můžete je připravit předem, uložit do chladničky a péct těsně před podáváním. Ujistěte se, že jsou dobře zakryté, aby těsto nevyschlo.

Jaké jiné přísady můžu přidat do receptu?

Můžete přidat různá koření, bylinky nebo třeba sýr dovnitř párku pro zajímavější chuťový zážitek.

REKLAMA
Další inspirace

Napište komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *