Přeskočit na obsah

Hustá krémová šťavelová polévka, úžasný recept

Krémová šťavelová polévka je skvělým příkladem jarní kuchyně, která se vyznačuje svěžestí a lehkostí. Tato polévka je připravována s použitím čerstvého šťavelu, aromatické bylinky známé svou jemně kyselou a osvěžující chutí. Šťavel, jako hlavní ingredience, je v tomto receptu klíčem k vytvoření nejen zdravého, ale také nesmírně chutného jídla.

REKLAMA

Krémová šťavelová polévka se vyznačuje hladkou a bohatou texturou, která je výsledkem pečlivého mixování a přidání smetany či žloutků. Toto jedinečné spojení ingrediencí zaručuje, že každé sousto bude plné chuti a výživy. Polévka je ideální pro ty, kteří hledají lehké, ale zároveň vydatné a lahodné jídlo.

Příprava této polévky je relativně jednoduchá, ale výsledek je skutečně ohromující. Začíná se základem z másla a jarní cibulky, postupně se přidává šťavel a vývar, a nakonec se polévka dovede k dokonalosti přidáním smetanové směsi. Výsledná polévka je krémová, s jemnou kyselostí šťavelu, která dodává jedinečný charakter.

REKLAMA

Krémová šťavelová polévka je nejen chutným, ale i zdravým jídlem. Šťavel je bohatý na vitamíny A, C a K, a také obsahuje minerály jako je železo a vápník. Tato polévka je proto skvělou volbou pro ty, kteří chtějí podpořit své zdraví, aniž by museli obětovat chuť.

Tento recept je také skvělým příkladem toho, jak mohou být tradiční ingredience použity v moderní kuchyni. Krémová šťavelová polévka může oživit váš jídelní lístek a přinést do vaší kuchyně jarní svěžest. Je to ideální jídlo pro rodinné večeře, přátelská setkání, nebo prostě jako způsob, jak si užít jarní sezónu v plném rozsahu.

REKLAMA

Ingredience na krémovou šťavelovou polévku

REKLAMA

Postup přípravy krémové šťavelové polévky

Restování

Do hrnce dáme roztopit 2 PL másla. Přidáme jarní cibulku a restujeme doměkka. Potom přidáme mouku a mícháme.

Vaření

Zalejeme vývarem a přivedeme k varu. Potom přidáme listy šťavelu a vaříme, dokud nezvadnou.

Dochucení a mixování

Podle chuti osolíme a rozmixujeme tyčovým mixérem.

Přidání smetany

V hrníčku si vymícháme smetanu se žloutky. Postupně přidáváme do smetanové směsi na třikrát horkou polévku za stálého míchání. Potom mícháme polévku a za stálého míchání vléváme smetanovou směs. Snížíme oheň a vaříme asi 5 minut na mírném ohni. Polévku nesmíme nechat zovřít. Přidáme 1 PL másla a promícháme.

Servírování

Můžeme podávat s kysanou smetanou a vejcem uvařeným natvrdo.

REKLAMA

Videorecept na krémovou šťavelovou polévku

Jaká je chuť krémové šťavelové polévky?

Krémová šťavelová polévka má svěží a jemně kyselou chuť. Šťavel dodává polévce charakteristickou kyselost a osvěžující prvek. Případně přidaná smetana nebo mléko přispívají k bohatší a krémovější chuti polévky.

Je krémová šťavelová polévka vhodná pro vegetariány a vegany?

Ano, krémová šťavelová polévka může být vhodná pro vegetariány a vegany, pokud se použijí rostlinné alternativy na přidání krémovosti, jako je například rostlinná smetana nebo kokosové mléko.

Jak dlouho mohu uchovávat krémovou šťavelovou polévku?

Krémová šťavelová polévka může být uložena v lednici v nepropustných nádobách až do 3 dní. Před podáváním je vhodné ji dobře ohřát.

Mohu použít jiné zeleniny spolu se šťavelem v polévce?

Ano, krémová šťavelová polévka může být přizpůsobena podle vašich chuťových preferencí. Můžete přidat další zeleniny jako cibuli, celer nebo brambory, abyste dosáhli bohatšího chuťového profilu.

Obsahuje krémová šťavelová polévka mléko nebo mléčné produkty?

Tradičně se do krémové šťavelové polévky přidává smetana nebo mléko na dosažení krémové konzistence. Pokud preferujete vegánskou verzi, můžete použít rostlinné alternativy, jako je rostlinná smetana nebo kokosové mléko.

Mohu použít sušený šťavel na přípravu polévky?

Pro krémovou šťavelovou polévku se doporučuje použít čerstvý šťavel, aby se dosáhla jeho charakteristická chuť. Pokud však nemáte přístup k čerstvému šťavelu, můžete vyzkoušet i sušený šťavel. V takovém případě doporučujeme dodržet pokyny na obalu, protože sušený šťavel může mít koncentrovanější chuť a vyžadovat jiné množství při použití.

Další inspirace

Napište komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *