Přeskočit na obsah

Strašidelné halloweenské sušenky, rychlý recept

REKLAMA

Strašidelné Halloweenské sušenky představují výjimečný a zábavný způsob, jak přidat na vaši Halloweenskou párty špetku strašidelného kouzla. Tyto sušenky mají formu neodolatelných duchů, které jsou zdobeny černou polevou, nebo tykviček či netopýrů vytvářejíce tak chutné a zábavné dezerty, které jistě zaujmou vaše hosty.

Těsto, ze kterého jsou sušenky vytvořeny, je křehké a jemné, přičemž je obohaceno vanilkovým extraktem, který přidává sladkou a bohatou chuť. Samotné sušenky jsou vykrojeny do tvaru malých duchů, čímž se stávají dokonalým symbolem Halloweenu. Jejich příprava je zábavná a kreativní, což je činí vhodnými pro společné pečení se všemi členy rodiny.

Pokud jde o polevu, ta sestává z moučkového cukru, kukuřičného sirupu nebo medu a mléka, které se mísí spolu s mandlovým extraktem. Část polevy se barví černým potravinářským barvivem, které se použije k vytvoření očí a úst na duchy. Celkový vizuální efekt je úžasný, jelikož sušenky na sebe berou podobu výrazných a veselých Halloweenských strašidel.

Tyto Strašidelné Halloweenské sušenky jsou ideálním dezertem na Halloweenskou oslavu nebo jakoukoli jinou sváteční příležitost, kde chcete potěšit své hosty originálním a lahodným dezertem. S jejich zábavným designem a bohatou chutí si zaručeně získáte srdce všech, kteří si je rádi vychutnají.

Nejlepší kuchyňské pomůcky

REKLAMA

Ingredience na halloweenské sušenky

Těsto

Poleva

REKLAMA

Postup přípravy halloweenských sušenek

Příprava na pečení

Předehřejeme si troubu na 180 °C a dva plechy si vysteleme pečícím papírem.

Míchání

Do větší mísy si dáme mouku, prášek do pečiva a sůl. Pořádně promícháme.

Šlehání

V další velké misce si vyšleháme máslo s cukrem do krémova. Přidáme vejce, mléko a vanilku a vyšleháme.

Příprava těsta

Nakonec postupně přisypáváme suché ingredience a pořádně zašleháváme, dokud se těsto nespojí. Hotové těsto zabalíme do potravinářské fólie a dáme do chladničky na dvě hodiny, ideálně přes noc.  

Vykrajování

Na pomoučeném vále si vyválíme těsto na 4-5 mm a pomocí vykrajovačky vykrojíme duchy, tykvičky nebo jiné halloweenské tvary. Takto zpracujeme všechno těsto, přičemž vykrojené koláčky ukládáme na plechy. Když se nám mine všechno těsto, plechy dáme do mrazničky na 10 minut. 

Pečení

Sušenky pečeme 8 – 10 minut, necháme úplně vychladnout.

Zdobení

V misce si smícháme moučkový cukr, kukuřičný sirup, mléko a mandlový extrakt. Asi 1/4 polevy dáme do malé misky a zbarvíme na černo černým potravinářským barvivem. Přibližně polovinu polevy dáme do cukrářského sáčku s maličkým špicí a každého ducha orámujeme polevou.  

Tuhnutí

Zbývající bílou polevu zředíme mlékem, dokud se poleva lehce nerozteče na sušenky. (nesmí být velmi řídká). Sušenky necháme zaschnout, dokud poleva zcela neztuhne (asi 15 minut). Černou polevu dáme do sáčku s malým kulatým hrotem a na duchy nakreslíme očka a ústa. Ostatní tvary zdobíme stejným způsobem a přidáním barvy dle vlastních preferencí.

REKLAMA

Vánoce se blíží!

Vyzdobte si domov krásnými vánočními prvky pro sváteční období. Svícny, betlémy, dekorace na dveře nebo stůl a samozřejmě nepostradatelný vánoční stromek navodí tu správnou sváteční náladu. Až se ve vzduchu objeví první vánoční cukroví, bude vše dokonale vyzdobené a připravené.

Videorecept na halloweenské sušenky

Nejčastější dotazy o halloweenských sušenkách

Mohu použít jiný druh mouky namísto hladké mouky?

Ano, v některých receptech se dá použít i jiná mouka, ale výsledná textura sušenek může být odlišná. Hladká mouka je však vhodnou volbou pro tuto konkrétní recepturu, neboť pomáhá dosáhnout křehké konzistence těsta.

Je možné použít jiný druh barviva namísto černého potravinářského barviva?

Samozřejmě můžete experimentovat s barvivem podle svých preferencí. 
Černé barvivo se používá k vytvoření tradiční strašidelné černé barvy, ale můžete se pokusit is jinými barvami, pokud chcete vytvořit veselejší nebo tematičtější vzhled.

Jak dlouho bych měla mít těsto v lednici?

Těsto by mělo být v chladničce nejméně 2 hodiny, ale ideální by bylo nechat ho přes noc. Toto umožňuje cestu řádně ztuhnout, což usnadňuje jeho zpracování a vykrajování.

Dá se sušenky připravit předem?

Ano, sušenky můžete připravit předem a skladovat v uzavřené nádobě při pokojové teplotě. Uchovají svoji čerstvost po dobu 3-5 dnů.

Mohu použít jiný druh extraktu namísto mandlového?

Samozřejmě můžete použít jiný druh extraktu, jako je například vanilkový, citrónový nebo pomerančový, podle vašich preferencí. To ovlivní chuť polevy, takže si vyberte ten, který vám chutná nejvíc.

Je třeba sušenky zmrazit před pečením?

Zmrazování sušenek před pečením není povinné, ale pomáhá udržet jejich tvar a zajistit, že se nebudou deformovat během pečení. Dá se to ovšem vynechat, pokud nemáte k dispozici dostatek místa v mrazničce.

Mohu použít jiný druh polevy namísto cukrové polevy?

Cukrová poleva je tradiční volbou pro tyto sušenky, ale můžete zkusit i jiné druhy, pokud chcete experimentovat s chutí a texturou dezertu.

REKLAMA
Další inspirace

Napište komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *